Sklep »

Sieci komputerowe

 »

Sieci bezprzewodowe

 »

Access Pointy

 » DWL-2100AP
DWL-2100AP
Access Point DWL-2100AP Brak w magazynie!
Zapytaj eksperta o nową wersję produktu lub zamiennik!
Stan magazynowy: końcówkaSymbol: DWL-2100APW sprzedaży od maja 2005.Producent: D-LinkTransfer radiowy [Mbps]: 54/108

Opis producenta towaru
 

Ten punkt dostępowy komunikacji bezprzewodowej ma cztery tryby pracy i nadaje się zarówno do użytku w zastosowaniach profesjonalnych bezprzewodowej sieci LAN 54 Mb/s, jak i przez wymagającego użytkownika domowego. Urządzenie obsługuje 15-krotnie większą szybkość bezprzewodowego przesyłania danych niż urządzenia 11 Mb/s. Funkcja XR (Extended Range Distance) umożliwia uzyskanie większego zasięgu niż w tradycyjnych produktach zgodnych ze standardem g. W urządzeniu można wymienić antenę, aby uzyskać jeszcze większy zasięg. Punkt dostępowy DWL-2100AP umożliwia korzystanie z zastosowań szerokopasmowych intensywnie przesyłających dane, np. transmisji strumieniowej audio i wideo, a także zapewnia pełne możliwości zarządzania. Obsługuje uwierzytelnienie użytkownika zgodnie ze standardem 802.1x i WPA, jak również dynamiczne szyfrowanie danych kluczem 64-/128-/152-bitowym, co zapewnia niezawodną ochronę przed nieuprawnionym dostępem.

Tryby pracy:
Punkt dostępowy umożliwiający podłączenie użytkowników komunikacji bezprzewodowej do kablowej sieci LAN.
Punkt-punkt, połączenie (mostkowanie) dwóch adresów MAC przez linię radiową.
Punkt-wiele punktów, połączenie pewnej liczby sieci LAN przez linię radiową.
Tryb klienta punktu dostępowego, po podłączeniu z portem sieci LAN klient punktu dostępowego łączy się bezprzewodowo z innymi punktem dostępowym.


Charakterystyka:

 • 4 tryby pracy
 • Standard łączności bezprzewodowej IEEE 802.11g, zgodność z WiFi
 • 100-procentowa zgodność z poprzednimi wersjami
 • Zakres częstotliwości: 2,4 - 2,4835 GHz
 • 64-/128-/152-bitowe szyfrowanie WEP
 • Podwyższony poziom bezpieczeństwa przez funkcje WPA i 802.1x
 • 802.11g: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9, 6 Mb/s: OFDM
 • Wbudowany serwer DHCP
 • Demontowana antena, 1 dBi (RP-SMA)
 • Konfigurowanie i zarządzanie za pomocą przeglądarki internetowej
 • Zasięg: w pomieszczeniach: maksymalnie 100 m (w zależności od otoczenia)
 • Zasięg: na dworze: maksymalnie 400 m (w zależności od otoczenia)

D-Link zaleca stosowanie filtrów przepięciowych i odgromników antenowych do wszystkich urządzeń radiowych w celu ochrony sprzętu przed uszkodzeniami spowodowanymi wyładowaniami atmosferycznymi i elektrostatycznymi.


Producent towaru
D-LinkD-Link jest jednym z największych światowych producentów sprzętu sieciowego. W 2002 roku firma otworzyła polskie biuro, którego zadaniem jest rozwój rynku, wsparcie dystrybutorów oraz użytkowników sprzętu oznaczonego logiem D-Link. Firma ściśle współpracuje z krajowymi ośrodkami akademickimi, szczególnie z Uniwersytetem Warszawskim. Jest również fundatorem bezpłatnej sieci bezprzewodowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW). Dzięki D-Linkowi upowszechniła się w Polsce technologia bezprzewodowego dostępu do internetu. Firma zaoferowała użytkownikom niezawodny sprzęt, który zagwarantował zupełnie nową jakość komunikacji sieciowej. Każdego roku firma organizuje cykl spotkań z partnerami, podczas którego uczestnicy poznają najnowsze światowe trendy oraz konkretne produkty i rozwiązania sieciowe. Od 2004 roku D-Link prowadzi również szkolenia techniczne dla partnerów handlowych.

Adres strony producenta: http://www.dlink.pl/


Zakupy
Przed zakupem prosimy o zapoznania się z regulaminem zakupów. Sklep Uno.pl istnieje już od ponad 11-tu lat w internecie, a zaufało nam już ponad 10 000 klientów. Akceptujemy karty kredytowe i korzystamy ze sprawdzonych kurierów do wysyłki towarów.

Kontakt
KOMPSERWER Ryszard Gorzelak
Strzelców Karpackich 2
80-041 Gdańsk
NIP: 583-137-59-98

Poniedziałek - Piątek
w godzinach 9:00 - 19:00.
Telefon: +48 501 198 270

Stopka redakcyjna
W przypadku wątpliwości należy przed podjęciem decyzji skonsultować się z handlowcem. Wszystkie ceny publikowane w serwisie są cenami brutto i zawierają już podatek VAT (23%).
Twój koszyk:0 złjest pusty.Pokaż...