Sklep »

Oprogramowanie

 »

Aplikacje

 » SQL Svr Standard 2008 R2 ENG 10 Clt
SQL Svr Standard 2008 R2 ENG 10 Clt
Program SQL Svr Standard 2008 R2 ENG 10 Clt Brak w magazynie!
Zapytaj eksperta o nową wersję produktu lub zamiennik!
Stan magazynowy: końcówkaSymbol: 228-09180W sprzedaży od września 2010.Język: AngielskiProducent: Microsoft

Opis producenta towaru

SQL Server 2008 R2 to potwierdzenie inwestycji firmy Microsoft w obszarach analizy biznesowej (business intelilgence) oraz wysokiej dostępności i niezawodności platformy bazodanowej. SQL Server 2008 R2 została bardzo pozytywnie oceniona przez osoby i organizacje testujące wydanie 2008 R2, o czym świadczy m.in. ponad 150 tysięcy pobrań wersji beta od czasu pierwszej premiery pierwszej wersji testowej (Community Technology Preview) w sierpniu 2009.

SQL Server 2008 R2 na „szóstkę”...

1. Jeszcze więcej mocy....
Zgodnie z zapowiedziami, nowa wersja platformy bazodanowej ma swobodnie radzić sobie z symetrycznym przetwarzaniem wieloprocesorowym i wykorzystywać do tego nawet 256 logicznych procesorów.

2. Zarządzanie wieloma serwerami.
SQL Server Utility to rozwiązanie, które ma usprawnić zarządzanie wieloma instancjami serwerów bazodanowych Microsoft (SQL Server Database Engine). Dzięki wykorzystaniu UCP, czyli centralnego repozytorium konfiguracji i badania wydajności, administrator uzyskuje znacznie lepszy wgląd w zarządzane środowisko serwerów, co znacznie ułatwia mu działanie w zakresie implementacji polityk dla serwerów bazodanowych w obrębie firmy, analizę trendów wykorzystania zasobów przez poszczególne serwery, a tym samym przewidywanie potencjalnych wąskich gardeł w pracy serwerów. Koncepcja SQL Server Utility oraz konfiguracja rozwiązania zostaną szczegółowo omówione w drugiej części artykułu. Warto tutaj zauważyć, że ten obszar uległ niewielkim zmianom od momentu jego implementacji w August Technology Preview. November CTP wprowadza kilka dodatkowych usprawnień w działaniu SQL Server Utility

3. Nowy obszar Getting Started w SQL Server Management Studio.

4. Poprawiona wydajność i skalowalność.

5. Dopracowanie procesu usuwania instnacji z SQL Server Utility.

6. Pojawiły się przykładowe skrypty do konfiguracji UCP, podłączania instancji oraz jej usuwania.

7. Data-tier Application.
Koncepcją uzupełniającą SQL Server Utility jest Data-tier Application, czyli kontener obiektów serwerowych i bazodanowych wykorzystywanych w ramach określonej aplikacji (np. tabele, widoki, loginy, użytkownicy). Administrator/programista uzyskuje możliwość stworzenia pliku Data-tier Application Component (.dacpac), który pozwala znacząco uprościć i usprawnić proces przygotowywania, implementacji i konfiguracji środowisk bazodanowych na potrzeby aplikacji.

8. SQL Server Power Shell.
Wersja SQL Server 2008 R2 wprowadza nowe foldery SQLSERVER:\Utility oraz SQLSERVER:\DAC dla wsparcia konfiguracji wspomnianych funkcji (SQL Server Utility and Data-tier Application).

9. Kompresja dla typów unicode (Unicode Compression).
Kompresja unicode’owych danych zastosowana w wersji R2 serwera została zaimplementowana w oparciu o Standardową Kompresję dla Unicode (SCSU). Algorytm kompresuje wartości, które są przechowywane w obrębie wiersza bądź strony. Dla wszystkich kolumn typu nchar(x) i nvarchar(x) kompresja SCSU jest stosowana automatycznie i zapewnia nawet 50-proc. oszczędność przestrzeni w porównaniu z zajmowaną przez dane nieskompresowane.

10. Jeszcze lepszy BI.
Wersja R2 wprowadza również poważne zmiany w obszarze rozwiązań BI. Wśród najbardziej zauważalnych znajduje się aplikacja Report Builder 3.0, która poza dopracowanymi funkcjami oferuje również obsługę wizualizacji danych geograficznych. Zwieńczeniem rozszerzeń i usprawnień w obszarze BI zgodnie z zapowiedziami mają być rozwiązania typu self-service reporting oraz self-service analysis. Szczegóły dotyczące usprawnień można znaleźć w obszarze informacji o Project Gemini znanym już pod oficjalną nazwą Microsoft SQL Server PowerPivot for Excel.


Producent towaru
MicrosoftMicrosoft – nazwa dobrze znana każdemu, kto ma choć trochę do czynienia z komputerami. Nazwa wzbudzająca rozmaite emocje, ale nikogo nie pozostawiająca obojętnym. Droga Microsoft do sukcesu rozpoczęła się od systemu operacyjnego MS-DOS. System ten był wykorzystywany przez pierwszy w świecie komputer osobisty zaprezentowany przez IBM w 1981 r. Od tego czasu, mimo ostrej konkurencji ze strony innych producentów, trwa nieprzerwanie zwycięski pochód systemów operacyjnych Microsoft – najpierw z rodziny DOS, a teraz Windows. W latach dziewięćdziesiątych dołączyły do nich pakiety biurowe z rodziny Office, przeglądarka internetowa Internet Explorer, języki programowania, specjalistyczne oprogramowanie dla przedsiębiorstw i wiele innych produktów cieszących się ogromną popularnością na całym świecie. Także w Polsce.

Adres strony producenta: http://www.microsoft.com/pl/PL/


Zakupy
Przed zakupem prosimy o zapoznania się z regulaminem zakupów. Sklep Uno.pl istnieje już od ponad 11-tu lat w internecie, a zaufało nam już ponad 10 000 klientów. Akceptujemy karty kredytowe i korzystamy ze sprawdzonych kurierów do wysyłki towarów.

Kontakt
KOMPSERWER Ryszard Gorzelak
Strzelców Karpackich 2
80-041 Gdańsk
NIP: 583-137-59-98

Poniedziałek - Piątek
w godzinach 9:00 - 19:00.
Telefon: +48 501 198 270

Stopka redakcyjna
W przypadku wątpliwości należy przed podjęciem decyzji skonsultować się z handlowcem. Wszystkie ceny publikowane w serwisie są cenami brutto i zawierają już podatek VAT (23%).
Twój koszyk:0 złjest pusty.Pokaż...