Sklep »

Sieci komputerowe

 »

Routery

 » CERBERUS P 6360
CERBERUS P 6360
Router CERBERUS P 6360 Brak w magazynie!
Zapytaj eksperta o nową wersję produktu lub zamiennik!
Stan magazynowy: końcówkaSymbol: P 6360W sprzedaży od czerwca 2012.Interfejs sieciowy: Ethernet (1x RJ-45), Wan (1x RJ-45)Producent: PentagramZastosowanie: Łącza kablowe, xDSL (wymaga zewnętrzny modem)

Opis producenta towaru

Router Pentagram Cerberus [P 6360] (standard 802.11n) 

Cerberus [P 6360] 802.11n jest idealny do podziału łącz kablowych Aster/UPC/Vectra/Multimedia między kilka komputerów.

Teraz sieć w Twoim domu lub biurze sięgnie dalej, może więcej i szybciej, będzie wydajniejsza.

Router szerokopasmowy Cerberus [P 6360] pozwala na 3-krotnie szybsze przesyłanie danych niż poprzednia technologia 802.11g, bo z maksymalną prędkością aż do 150 Mb/s. Routery pracujące w standardzie 802.11n potrafią wykorzystać zjawisko interferencji fal (spowodowanej odbijaniem się fal od ścian i przedmiotów) do wzmocnienia sygnału i eliminują ewentualne zakłócenia.
Aby sprostać coraz intensywniejszym zastosowaniom bezprzewodowego internetu, niezbędna jest o wiele większa wydajność. Jest ona również konieczna do obsługi wielu operacji jednocześnie w ramach jednej sieci. Przykładem takich zastosowań jest przesyłanie plików multimedialnych, w tym plików wideo o wysokiej rozdzielczości (high-definition) oraz korzystanie z gier w sieci bezprzewodowej.

Drugą zaletą jest zwiększenie zasięgu, który może wynosić ponad 100 metrów w otwartym terenie i to przy wykorzystaniu zwykłej anteny. Rzeczywisty zasięg oczywiście zależy od zastosowanych nadajników, ale będzie i tak kilkakrotnie większy od osiągalnego w dotychczasowym standardzie 802.11g. W przestrzeni domowej czy biurowej wpływ na zasięg może mieć np. grubość ścian. 802.11n to także mniej martwych punktów sieci bezprzewodowej w porównaniu do poprzedników i lepsze pokrycie sygnałem, co powoduje, że sieć bezprzewodowa dotrze do wszystkich pomieszczeń i zakamarków domu/biura.

Cerberus [P 6360] pełni funkcję bramy (ang. gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point).
Cerberus umożliwia zarządzanie pasmem, bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego. Wyposażony w technologię WPS Wireless Protected Setup umożliwiającą automatyczne zabezpieczenie sieci w kilka sekund.

Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej.

Easy Setup Wizard zamieszczony na płycie CD-ROM to najlepsza bardzo pomocna aplikacja w języku polskim dla tych którzy pierwszy raz mają styczność z routerem, dzięki niej zainstalujesz router i połączysz się z internetem w kilka chwil!

Najważniejsze cechy PENTAGRAM Cerberus [P 6360]:
- idealny do podziału Aster/UPC/Vectra/Multimedia (DSL) między kilka komputerów 
- standard 802.11n 1T1R 
- maksymalny transfer 150 MB 
- zaawansowany Traffic Control
- Wyposażony w technoogie (WPS) Wireless Protected Setup
- podział i zarządzanie pasmem 
- obsługa DDNS 
- wsparcie dla VPN 
- wbudowany firewall umożliwiający kontrolę rodzicielską (blokowanie URL)
- zdalne zarządzanie routerem dzięki obsłudze protokołu SNMP
- szyfrowanie WEP, WPA i WPA2/PS
- super mocna antena (5 dBi)

  Specyfikacja techniczna


WAN - 1 port RJ-45 

LAN - (DSL - Aster City, UPC, Vectra, Multimedia, osiedlowe sieci kablowe) 

LAN - wbudowany 1-portowy switch (RJ-45) 10/100 Mb/s z funkcją automatycznego wykrywania przeplotu (10Base-T lub 100Base-TX) 

WLAN:
– wbudowany punkt dostępowy zgodny ze standardem 802.11n 1T1R umożliwia bezprzewodowe połączenie z routerem w sieci lokalnej z prędkością do 150 Mbps. 
– standard: IEEE 802.11n/b/g 
– szybkość transmisji: 
tryb 11n: 150/125/100 Mb/s 
tryb 11g: 54/48/36/24/18/12/9/6 Mb/s 
tryb 11b: 11/5,5/2/1 Mb/s 

– szyfrowanie: WEP 64 bit/128 bit, WPA-PSK/WPA2-PSK
– obsługa bezprzewodowych połączeń mostkowych (WDS) 

diody sygnalizacyjne - 4xLAN 10/100 Mb/s, WLAN, SYS, PWR 

konfiguracja - dowolna przeglądarka internetowa (panel konfiguracyjny zabezpieczony hasłem)

firewall :
– statyczne filtrowanie pakietów (SPI)

– zabezpieczenie przed atakami typu: DoS (Denial of Service) w tym IP Spoofing, Land Attack, Smurf Attack, Ping of Death, TCP SYN Flooding, itp.

– filtrowanie na podstawie adresów IP/MAC i numerów portów

– filtrowanie adresów URL

– ograniczenie dostępu do sieci na podstawie adresów IP/MAC (dla połączeń LAN i WLAN)

 Pasuje do


Najnowszy router Pentagram bezproblemowo współpracuje również ze starszymi urządzeniami, działającymi w standardach: b, g.

  W zestawie


1. Cerberus [P 6360] 

2. zasilacz

3. instrukcja instalacji

  Szczegóły gwarancji


2 lata gwarancji Door To Door

Tabela parametryczna
Wymiary

145x127x37 mm

Oprogramowanie

Możliwość upgradu firmware w panelu konfiguracyjnym

Zasilanie

9 V, 0,6 A

Funkcje

NAT – funkcja translacji adresów sieciowych (ang. Network Address Translation) umożliwia wielu użytkownikom jednoczesny dostęp do zasobów zewnętrznych, np. Internetu, z jednego adresu IP lub konta dostępowego. Obsługa wielu bram warstwy aplikacji (ALG) np. dla przeglądarek internetowych, ICQ, FTP, Telnetu, poczty elektronicznej, grup dyskusyjnych, Net2phone, Ping, NetMeeting, telefonów

DHCP – klient oraz serwer protokołu dynamicznej konfiguracji hosta (Dynamic Host Configuration Protocol): po stronie sieci rozległej, klient sieci DHCP może automatycznie uzyskać adres IP od dostawcy usług internetowych (ISP). Po stronie sieci lokalnej, serwer DHCP przydziela dostępny zakres adresów IP klientów, włącznie z maskami podsieci i adresami IP serwerów DNS, oraz dystrybuuje je pomiędzy komputerami lokalnymi. Jest to prosty sposób na zarządzanie lokalną siecią IP 

UPnP – protokół używany w celu zapewnienia prostej i wydajnej łączności pomiędzy wieloma odrębnymi urządzeniami i komputerami pochodzącymi od różnych producentów. Dzięki niej zestawienie sieci staje się proste i niedrogie. Architektura UPnP wykorzystuje protokół TCP/IP oraz dostęp WWW w celu umożliwienia pracy sieciowej na małej przestrzeni oraz w celu kontroli i przesyłu danych pomiędzy urządzeniami sieciowymi. Jeżeli ta funkcja jest włączona, użytkownik może płynnie łączyć się z aplikacjami Net Meeting albo MSN Messenger 

SNMP – umożliwia wygodne zdalne zarządzanie routerem (ang. Simple Network Management Protocol) 

Zaawansowany Traffic Control – daje użytkownikowi pełną kontrolę nad tym, jaki rodzaj ruchu wychodzącego powinien otrzymać priorytet na routerze, dzięki czemu ważne transmisje, np. pakiety danych pochodzące z gier, poczta elektroniczna lub pliki pobierane za pośrednictwem sieci P2P, zostaną przesłane przez router z błyskawiczną szybkością – nawet jeżeli łącze internetowe jest pod dużym obciążeniem. Funkcje QoS (ang. Quality of Service) można konfigurować pod kątem źródłowego adresu IP, docelowego adresu IP, protokołu oraz portu. Można również określić szybkość, z jaką poszczególne rodzaje danych będą przesyłane przez router. Obsługa architektury DiffServ. 

WPS - Funkcja WPS jest zgodna ze standardem WPS ustanowionym przez Wi-Fi i służy do szybkiej i prostej konfiguracji zabezpieczonych sieci bezprzewodowych w domach i małych biurach – ilość kroków wymaganych do konfiguracji połączenia jest zmniejszona dwukrotnie. 

VPN – przekazywanie tuneli VPN (L2TP, PPTP, IPsec) 

DDNS – tak, obsługa dostawców usługi (np.: www.dyndns.org) 

Virtual server – tak, z funkcją DMZ 

Routing – funkcja routingu jest realizowana za pomocą prostej tablicy routingu statycznego lub protokołu RIP1 / RIP2. 

OAM – obsługa Operation, Administration and Maintenance (F4/F5)


Producent towaru
PentagramProducent wszelkiego rodzaju akcesoriów oraz peryferii komputerowych. W przeszłości najbardziej znany z produkcji modemów analogowych. Obecnie rozwija się w kierunku najnowszych trendów multimedialnych. Odtwarzacze MP3 tej firmy, oraz nawigacje GPS znane są ze swojej niezawodności i ciekawego wyglądu. Oprócz nich Pentagram oferuje swojemu klientowi baterie, ładowarki, urządzenia Bluetooth oraz tablety graficzne i karty dźwiękowe. Pentagram mimo, że kojarzy sie z ciemnymi mocami zaskakuje prostotą obsługi oraz niezawodnością.

Adres strony producenta: http://www.pentagram.pl/


Zakupy
Przed zakupem prosimy o zapoznania się z regulaminem zakupów. Sklep Uno.pl istnieje już od ponad 11-tu lat w internecie, a zaufało nam już ponad 10 000 klientów. Akceptujemy karty kredytowe i korzystamy ze sprawdzonych kurierów do wysyłki towarów.

Kontakt
KOMPSERWER Ryszard Gorzelak
Strzelców Karpackich 2
80-041 Gdańsk
NIP: 583-137-59-98

Poniedziałek - Piątek
w godzinach 9:00 - 19:00.
Telefon: +48 501 198 270

Stopka redakcyjna
W przypadku wątpliwości należy przed podjęciem decyzji skonsultować się z handlowcem. Wszystkie ceny publikowane w serwisie są cenami brutto i zawierają już podatek VAT (23%).
Twój koszyk:0 złjest pusty.Pokaż...