Sklep »

Oprogramowanie

 »

Aplikacje

 » CorelCAD 2013
CorelCAD 2013
Program CorelCAD 2013 Brak w magazynie!
Zapytaj eksperta o nową wersję produktu lub zamiennik!
Stan magazynowy: końcówkaSymbol: CCAD2013MLPCMEUW sprzedaży od stycznia 2013.Język: PolskiProducent: Corel

Opis producenta towaru
CorelCAD 2013 (Windows/Mac) Oprogramowanie do tworzenia projektów dwu- i trójwymiarowych
 • Obsługa natywnego formatu plików DWG™
 • Precyzyjne narzędzia do szkicowania dwuwymiarowego
 • Narzędzia do projektowania trójwymiarowego

 

Oprogramowanie do tworzenia projektów dwu- i trójwymiarowych

Wydajne narzędzie CAD z obsługą natywnego formatu DWG dostępne w atrakcyjnej cenie — oto cechy nowego programu CorelCAD™ 2013. Otwieraj, edytuj i zapisuj pliki w formacie DWG™, ułatwiając współpracę w zespole. Błyskawicznie rozpocznij pracę w środowisku oferującym powszechnie wykorzystywane, standardowe narzędzia i funkcje. Precyzyjnie przekazuj swoje pomysły, używając dostosowanych do własnych potrzeb narzędzi projektowych 2D i 3D. Innowacyjne funkcje, takie jak notatki głosowe, umożliwiają dodawanie wiadomości i instrukcji do rysunków, a zgodność* z pakietami CorelDRAW® oraz Corel DESIGNER® ułatwia współpracę. Ponadto program CorelCAD 2013 został zaprojektowany zarówno na platformę Windows®, jak i Mac OS®, co zapewnia najwyższą wydajność bez względu na system operacyjny.

Obsługa natywnego formatu plików DWG™

Pracuj na plikach w formacie DWG (także w formacie AutoCAD® 2013 .DWG), otwieraj je i zapisuj, aby ułatwić współpracę w biurze, z dostawcami i partnerami.

Precyzyjne narzędzia do szkicowania dwuwymiarowego

Błyskawicznie zwiększ wydajność dzięki środowisku pracy udostępniającemu standardowe narzędzia i funkcje, których oczekujesz w zaawansowanym rozwiązaniu CAD.

Narzędzia do projektowania trójwymiarowego

Teraz możesz przekształcać rysunki w projekty trójwymiarowe dzięki zaawansowanym narzędziom do modelowania i edycji brył, podglądu trójwymiarowego i innym funkcjom.

Zgodność

Łatwiejsza współpraca z innymi projektantami i klientami dzięki obsłudze popularnych formatów plików, takich jak PDF, SVG, DWF, plików programu CorelDRAW (.CDR) czy plików programu Corel DESIGNER (.DES).

 

  Informacje dodatkowe


Właściwe narzędzie do projektowania CAD

Natywny format plików DWG™

Bezproblemowa współpraca w biurze, a także z dostawcami i partnerami dzięki możliwości otwierania, edycji i zapisywania plików w formacie DWG. Program CorelCAD™ używa formatu DWG™ jako natywnego formatu plików. Ponadto obsługuje pliki DXF™ i DWF — także w formatach programu AutoCAD® 2013.

Typowe funkcje CAD

Środowisko oferujące dobrze znane funkcje i narzędzia pozwala pracować wydajnie już od pierwszych chwil. Program CorelCAD jest zgodny ze wszystkimi popularnymi programami CAD, więc doświadczeni użytkownicy mogą swobodnie korzystać ze znanych elementów paska poleceń, aliasów poleceń, menu i paska narzędzi.

Wydajny interfejs użytkownika

Wydajniejsza praca dzięki dokowanym paskom narzędzi, menu skrótów wyświetlanych po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i palecie właściwości.

Obsługa starszych formatów plików

Rysunki można zapisywać w starszych formatach R12 DWG lub DXF, co pozwala na ich używanie na starszych urządzeniach i we wcześniejszych wersjach oprogramowania. Ponadto w programie można odzyskiwać uszkodzone pliki DWG i DXF we wszystkich wersjach.

Precyzyjne narzędzia do szkicowania dwuwymiarowego


Lokalizacja względem obiektów

Szybsza praca dzięki dostępnym w programie CorelCAD inteligentnym narzędziom, takim jak lokalizacja względem obiektów, prowadnice lokalizacji względem obiektów i prowadnice biegunowe.

Uchwyty elementu

Uchwyty elementu umożliwiają szybką zmianę położenia i rozmiaru elementów, wyrównywanie ich i kopiowanie, co znacznie skraca czas edycji.

Okno dokowane Właściwości i Malarz właściwości

Atrybuty elementu, takie jak warstwa, kolor czy styl linii, można zmieniać, korzystając z palety właściwości lub kopiując właściwości z innych elementów.

Niestandardowe współrzędne

Program umożliwia tworzenie niestandardowych układów współrzędnych, co pozwala na dopasowanie płaszczyzn projektowych do obiektów rysunku.

Narzędzia inteligentnego wymiarowania

Umożliwiają tworzenie precyzyjnych wymiarów, poziomych lub pionowych linii wymiarowych, a także wymiarowanie kątów i średnic. Nowe narzędzie inteligentnego wymiarowania podpowiada automatycznie najodpowiedniejszy rodzaj wymiarowania, taki jak linie, segmenty polilinii, łuki, okręgi czy koła.

Narzędzia do projektowania trójwymiarowego na potrzeby złożonego modelowania


Funkcje wyświetlania modeli trójwymiarowych

Modele trójwymiarowe można obracać interaktywnie w przestrzeni lub wyświetlać z wielu punktów obserwacji. Stosując sąsiadujące okienka ekranu, można podzielić rysunek na wiele części, co pozwala na wyświetlanie modelu trójwymiarowego w różnych rzutach, na przykład z przodu, z prawej strony, z góry i w rzucie izometrycznym. W celu zmiany trybu wyświetlania można wybrać opcję widoku cieniowanego lub renderowanego.

Narzędzia do modelowania trójwymiarowego

Do projektu można dodawać trójwymiarowe bryły elementarne oraz scalać i odejmować obiekty, a także tworzyć ich przecięcia, stosując operacje logiczne.

Przekształcanie modeli dwuwymiarowych w trójwymiarowe

Program pozwala na wyciąganie powierzchni, obracanie, wyciąganie po ścieżce lub po profilach elementów dwuwymiarowych w celu utworzenia brył.

Edytowanie brył

Możliwe jest tworzenie płatów i przecięć brył, edytowanie krawędzi, powierzchni i obiektów brył trójwymiarowych. Dostępne są nowe, zaawansowane narzędzia edycyjne do zaokrąglania krawędzi, a także do kolorowania, poruszania, obracania i przesuwania poszczególnych ścian brył trójwymiarowych.

Obsługa myszy trójwymiarowej*

Nawigowanie trójwymiarowe dzięki obsłudze urządzeń wejściowych firmy 3Dconnexion®. Jednoczesne przewijanie i powiększanie, obracanie rysunków dwu- i trójwymiarowych przez poruszanie (naciskanie, pociąganie, obracanie i przechylanie) drążka myszy. Przyciskom myszy trójwymiarowej można przypisać preferowane ustawienia nawigacji lub niestandardowe polecenia*.

Zgodność formatów zapewniająca płynny tok pracy

Zgodność z programami CorelDRAW® i Corel DESIGNER®*

Możliwość importowania plików programów CorelDRAW i Corel DESIGNER do programu CorelCAD jako modelowych obiektów przestrzennych przedstawianych na arkuszu układu. Aby umożliwić bezpośrednie importowanie szkiców z programów CorelDRAW i Corel DESIGNER w celu przeprowadzania zaawansowanego modelowania 2D i 3D w programie CorelCAD, można skorzystać z następujących funkcji:
  - Wielostronicowe pliki CDR/DES
  - Pliki programu CorelDRAW od wersji 8 do wersji bieżącej (X6)
  - Pliki programu Corel DESIGNER od wersji 10 do wersji bieżącej (X5)

Po wyeksportowaniu do formatów programów CorelDRAW® X5 (CDR) i Corel DESIGNER® X5 (DES)* prace można
łatwo przekształcać i stosować w prezentacjach oraz materiałach marketingowych.

Łatwe udostępnianie plików

Łatwiejsza współpraca i wymiana plików z innymi projektantami i klientami dzięki obsłudze popularnych formatów plików, takich jak PDF, SVG i DWF.

Funkcja podkładki PDF i DGN

Możliwość dołączenia do rysunku dowolnej liczby stron dokumentu PDF oraz kontrolowania widoczności warstw i przycinania (obszary masek) podkładki PDF. Pliki DGN po zapisaniu w programie MicroStation® lub innym oprogramowaniu CAD mogą zostać wstawione jako podkładka DGN. W programie można dodawać oraz przycinać obramowania i układać, a także usuwać podkładki z bieżących rysunków. Funkcja przycinania umożliwia wyświetlanie tylko części podkładki DGN lub PDF, ponieważ obiekt zostaje zamaskowany do granic utworzonego lub wskazanego obramowania.

Wspólna praca nad modelami trójwymiarowymi

Obsługa plików modelu ACIS (.sat) umożliwia otwieranie i pracę nad modelami trójwymiarowymi. Projekt trójwymiarowy można także zapisać w formacie ACIS, aby przetworzyć go za pomocą zaawansowanych opcji wizualizacji dostępnych w dodatku Right Hemisphere® Deep Exploration™ CCE do pakietu Corel DESIGNER Technical Suite lub aby przygotować wysokiej jakości rysunki techniczne w programie Corel DESIGNER (dostępnym osobno).

Wydruki 3D z programu CorelCAD

W programie można eksportować wiele brył 3D do pliku STL (stereolithography), najczęściej stosowanego formatu pliku wydruków 3D (używanego jako format przetwarzania w drukarkach 3D). Funkcja druku prototypów 3D dzięki wykorzystaniu STL do bezpośredniego połączenia z drukarkami 3D.

Zaawansowane opcje wydruku dzięki konfiguracjom drukowania

Dzięki dostępnemu w programie CorelCAD nowemu menedżerowi konfiguracji drukowania można zapisać osobne ustawienia wydruku dla poszczególnych arkuszy układów! W programie wszystkie zaawansowane ustawienia drukowania, takie jak rozmiar papieru, skala, orientacja, przypisania kolorów do szerokości linii i inne parametry można zapisać w osobnych konfiguracjach, które mogą być używane w innych plikach i projektach CAD.

Tworzenie adnotacji i współpraca

Dzięki innowacyjnym notatkom głosowym można udoskonalić współpracę, dodając nagrane wiadomości, przypomnienia lub instrukcje bezpośrednio do rysunku. Można także łatwo zaznaczać elementy rysunku dzięki szkicom odręcznym oraz maskować części rysunku, aby nie były powiązane z adnotacją.

Praca z plikami GIS

Możliwość wizualizowania map i modeli geograficznych utworzonych w systemach informacji geograficznej (GIS) dzięki obsłudze plików kształtu ESRI (*.shp).

Polecenie Pack and Go

Tworzenie pakietu (archiwum ZIP lub folderu) zawierającego bieżący rysunek oraz pliki zależne, takie jak odniesienia, obrazki odniesienia, pliki odniesienia w formacie PDF, pliki czcionek, pliki mapowania czcionek, pliki stylów drukowania oraz pliki konfiguracji wydruku.
Automatyzacja i ulepszenia dostosowane do potrzeb użytkownika

Zwiększ swoją wydajność

Dzięki obsłudze środowisk LISP i Microsoft® Visual Studio® Tools for Applications (VSTA)* można tworzyć własne funkcje, procedury i moduły dodatkowe w interfejsie automatyzacji programu CorelCAD.

Dodatki i ulepszenia

W sklepie z modułami dodatkowymi można zakupić ulepszenia programu CorelCAD autorstwa innych firm. Pomagają one automatyzować zadania lub dodają do aplikacji nowe funkcje.

Dostosowywanie interfejsu

Program umożliwia tworzenie i przechowywanie wielu konfiguracji interfejsu w profilach użytkowników, którzy nie muszą posiadać umiejętności programistycznych. Najczęściej wykonywane zadania można ponadto przyspieszyć, stosując aliasy często wykorzystywanych poleceń.

Szybkie działanie w systemach Windows® i Mac OS®


Program CorelCAD został zoptymalizowany pod kątem działania w systemach Windows® i Mac OS®, co zapewnia najwyższą szybkość i wydajność bez względu na platformę.

Wersja 32-bitowa programu CorelCAD jest obsługiwana w 32-bitowych i 64-bitowych wersjach systemów Microsoft® Windows® 8, Windows 7, Windows Vista® oraz Windows® XP. Program CorelCAD w wersji 64-bitowej jest obsługiwany w 64-bitowych wersjach systemów Windows 8 oraz Windows 7.

Użytkownicy mogą korzystać z ulepszeń systemu Mac OS X, takich jak pełnoekranowy tryb aplikacji. Program CorelCAD działa w systemie Mac OS X Mountain Lion (10.8).

  Wymagania systemowe


Wersja dla systemu Windows®
 • 32-bitowa wersja aplikacji: Microsoft® Windows® 8, Windows® 7, Windows Vista® lub Windows® XP z najnowszym dodatkiem Service Pack (wersje 32-bitowe lub 64-bitowe)
 • 64-bitowa wersja aplikacji: Microsoft® Windows® 8 lub Windows® 7 (wersje 64-bitowe)
 • Intel® Pentium® 4 (2 GHz lub szybszy)
 • 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB lub więcej)
 • 500 MB miejsca na dysku twardym
 • Karta graficzna z obsługą trybu High Color (16 bitów), zalecana karta z akceleratorem graficznym 3D
 • Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 (zalecana 1280 x 800)
 • Mysz lub tablet graficzny
 • Napęd CD-ROM do instalacji z dysku CD
 • Połączenie z Internetem do aktywacji produktu oraz dostępu do sklepu z modułami dodatkowymi
Wersja dla komputerów Macintosh®
 • Apple® Mac® z procesorem Intel®
 • Mac OS® X 10.5.8 (Leopard®), 10.6 (Snow Leopard®), 10.7 (Lion) lub 10.8 (Mountain Lion)
 • 1 GB pamięci RAM (zalecane 2 GB)
 • 500 MB miejsca na dysku twardym
 • Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 (zalecana 1280 x 800), 16-bitowa karta graficzna
 • Mysz lub tablet graficzny
 • Napęd CD-ROM do instalacji z dysku CD
 • Połączenie z Internetem do aktywacji produktu oraz dostępu do sklepu z modułami dodatkowymi

Producent towaru
CorelKanadyjska firma software'owa z siedzibą w Ottawie w prowincji Ontario, Kanada. Corel koncentruje się na rozwoju aplikacji graficznych (CorelDraw, Corel PhotoPaint, Corel Painter, przejęty od firmy Micrografx Designer, pakiet DTP Corel VENTURA, a także rozmaite aplikacje pomocnicze) i podtrzymywaniu pakietu biurowego WordPerfect Office z jego kilkudziesięciomilionową klientelą. Specjalną marką Corela dla oprogramowania do dokumentacji, symulacji i analizy procesów biznesowych jest iGrafx. Corel wszedł też na przynoszący duże dochody rynek rozwijającego się szybko oprogramowania konsumenckiego (związanego z ekspansją od początku 2000 roku cyfrowej fotografii i cyfrowego wideo), oferując uproszczone aplikacje graficzne przeznaczone dla domowego użytkownika - Corel Essentials. Firma Corel wykupiła JASC Software, producenta narzędzi do obróbki grafiki i fotografii cyfrowej, twórcę takich produktów jak Paint Shop Pro, Paint Shop Photo Album i Paint Shop Power Suite, co miało znacznie wzmocnić pozycję firmy jako producenta oprogramowania do obróbki grafiki, edycji zdjęć, rysunku wektorowego i specjalistycznych technik graficznych.

Adres strony producenta: http://www.corel.com/pl/


Zakupy
Przed zakupem prosimy o zapoznania się z regulaminem zakupów. Sklep Uno.pl istnieje już od ponad 11-tu lat w internecie, a zaufało nam już ponad 10 000 klientów. Akceptujemy karty kredytowe i korzystamy ze sprawdzonych kurierów do wysyłki towarów.

Kontakt
KOMPSERWER Ryszard Gorzelak
Strzelców Karpackich 2
80-041 Gdańsk
NIP: 583-137-59-98

Poniedziałek - Piątek
w godzinach 9:00 - 19:00.
Telefon: +48 501 198 270

Stopka redakcyjna
W przypadku wątpliwości należy przed podjęciem decyzji skonsultować się z handlowcem. Wszystkie ceny publikowane w serwisie są cenami brutto i zawierają już podatek VAT (23%).
Twój koszyk:0 złjest pusty.Pokaż...